Penzion na návsi

Třeboňsko ubytování – Kam na výlet v okolí Penzionu na návsi

KAM NA VÝLET V OKOLÍ PENZIONU NA NÁVSI

Třeboňsko a okolí

Penzion na návsi se nachází v obci Novosedly nad Nežárkou, která leží přímo v srdci Třeboňska, uprostřed lesů na hlavní cyklistické trase z Třeboně do Červené Lhoty.

Okolí obce Novosedly nad Nežárkou

V blízkém okolí najdete mnoho zajímavých přírodních a technických památek Třeboňska. Navštívit můžete podzimní výlovy rybníků, zámky Jindřichův Hradec, Jemčina, Stráž nad Nežárkou a Červená Lhota.

V oblasti jemčinských lesů je rozlehlá obora, dále rybníky Velká Holná, Vydýmač, Evženovo údolí, Karlštejnská bašta a jez Metel s vodní elektrárnou.

Třeboň

Nedaleko Novosedel nad Nežárkou leží lázeňské město Třeboň (12 km). Zde je možno navštívit rozlehlý zámek, pivovar Regent, slatinné Lázně Aurora a Bertiny lázně, v nichž jsou vybudovány veřejnosti přístupné kryté i venkovní  bazény. Ve městě se koná v letním období velké množství kulturních akcí a festivalů. Dále jsou zde pravidelně pořádány farmářské trhy.

Odkazy na kulturní akce v Třeboni:

Česká Kanada

Česká Kanada je česká krajinná oblast a turistická destinace, která se rozkládá na pomezí jižních Čech a západní Moravy při jejich trojmezí s Dolními Rakousy, zhruba mezi Slavonicemi, Novou Bystřicí a Kunžakem.

Symbolem a dominantou oblasti je rozsáhlá zřícenina hradu Landštejn (37 km). Popularitě se těší také renesanční historické centrum města Slavonice (47 km) a přilehlé muzeum československého opevnění (34 km), ruiny zaniklé středověké vesnice Pfaffenschlag (44 km), keramikou proslulá osada Maříž (47 km) nebo keramická dílna v Děbolíně (16 km), kde si můžete vytvořit vlastní výrobek, skaliska a balvany v lesích okolo Valtínova (41 km), úzkokolejná dráha z Jindřichova Hradce (17 km) do Nové Bystřice, pomník fiktivního českého génia Járy Cimrmana u vsi Kaproun (30 km) a další místní přírodní a historické zajímavosti.

Koupání na Třeboňsku

Pokud si při své letní dovolené nevystačíte s vyhřívaným bazénem na dvoře penzionu, Třeboňsko a jižní Čechy nabízejí rodinám s dětmi mnoho příležitostí ke koupání. Pískovny v okolí nabízí koupání v přírodních podmínkách. Nejbližší Aquaparky jsou v Jindřichově Hradci (23 km)a v Třeboni (13 km).

Doufáme, že letní dovolenou v Česku si u nás užijete.

Dětské hřiště a sportovní areál

Na návsi vedle kovárny se nachází veřejně přístupné dětské hřiště s houpačkami, prolézačkami, skluzavkou a lavičkami.

V těsné blízkosti obce je místní sportovní areál s travnatým fotbalovým hřištěm a hřištěm s umělým povrchem. Je zde možné hrát tenis, volejbal, basketbal, malý fotbal a florbal. Areál je zdarma přístupný.

Kolem vesnice vede několik nových cyklostezek určených také k inline bruslení.

Rodinná dovolená s dětmi na Třeboňsku

Penzion na návsi nabízí ubytování nejen pro rodinnou dovolenou v ČR. Letní dovolenou s dětmi si u nás užijete i díky následujícím výhodám našeho penzionu.

  • venkovní vyhřívaný bazén,
  • dětská trampolína,
  • uzavřený dvůr,
  • k dispozici stůl na stolní tenis s příslušenstvím (pálky, síťka, míčky),
  • dětské hřiště v blízkosti penzionu,
  • sportovní areál přímo na okraji obce,
  • rovinatá krajina Třeboňska pro nenáročné výlety na kole s dětmi.